Udane POLOwanie.

Żywię nadzieję, że większość z moich czytelników już od dawna nie ma najmniejszych wątpliwości, że w polskich secondhandach można znaleźć prawdziwe perełki, warte przekopywania się dlań przez dziesiątki wieszaków. Równie mocno wierzę, że płaszcz z dzisiejszego wpisu przekona tych jeszcze nieprzekonanych 🙂

Streetstyle in Wrocław.

Ciepło, ciepło coraz cieplej i dobrze, bo w tym roku zimy mieliśmy aż nadto. W pratycznej, dobrze skrojonej męskiej szafie powinno znaleźć się miejsce na okrycia, które nie tylko oprą się kilkunastostopniowym mrozom, ale równie dobrze zabezpieczą przed podmuchami pierwszego wiosennego wiatru. Sam mam w swojej szafie takich kilka, dziś czas zaprezentować kolejny z nich | Czytaj dalej »

Powrót z zaświatów.

Ostatnio udało mi się zauważyć pewną prawidłowość, mianowicie życiu większości męskomodowych neofitów można wyróżnić trzy zasadnicze etapy: etap początkowy, kiedy to czerń, jako kolor uniwersalny, pasuje do wszystkiego, etap tuż po „nawróceniu”, kiedy przestaje on pasować do większości rzeczy, ustępując granatowi i szarości, oraz ostatni, kiedy to zaczyna się traktować ten kolor jako jeden z wielu. Uświadomienie sobie faktu, że znajduję się | Czytaj dalej »

Religijność Ludu Salema

Istnieje wiele kultur, których rytuały mogą wydawać się przeciętnemu członkowi kultury euroamerykańskiej dziwne, śmieszne bądź pozbawione sensu. Cytując za A. van Gennepem można jednak stwierdzić, iż pogardliwa wyższość w stosunku do obcego zwyczaju wynika nie z bezsensu samej praktyki, a braku próby choćby pobieżnego jej zrozumienia.