Herbaciany smart casual.

Nie pamiętam, bym kiedykolwiek zaszalał na wyprzedażach tak bardzo jak w tym roku. O ile mój portfel odczuwa w tym momencie lekkość serca, o tyle moje z tego powodu nie krwawi, gdyż dzięki tym zakupom udało mi się uszczuplić dobrze znaną moim czytelnikom listę niezbędników, których brakuje mojej szafie. Kilka tygodni temu na blogu pojawiła | Czytaj dalej »

Panopticum, czyli o butach po raz trzeci.

W przypadku publikacji drugiej cześci poradnika pojawiły się głosy, że nie wspomniałem w nim o kilku ciekawych modelach. Jako że temat cieszy się dużym zainteresowaniem, postanowiłem przygotować kolejną jego odsłonę. Nazwa wpisu  nie jest przypadkowa, gdyż w pozostałym zbiorze znajdziemy niemalże każdy stopień formalności, w jakim występować może obuwie. Zapraszam was zatem do świata obuwniczych | Czytaj dalej »

Dandy Portraits.

Ci, którzy śledzą mój profil na twarzoksiążce wiedzą juz, że w ostatnim czasie jedno ze spotkań z Wro Street Fashion zaowocowało powstaniem zbioru moich monochormatycznych portretów. Efekt spodobał mi się na tyle, że postanowiłem także podzielić się nimi z czytelnikami bloga. Dziś zatem zapraszam na post nieco inny niż wszystkie 🙂

M65.

Dziś we Wrocławiu mieliśmy okazję podziwiać jedno z najgroszych zjawisk atmosferycznych, czyli śnieg z deszczem, ale nie tak dawno ulice tego uroczego miasta rozświetlały promienie bardziej wiosennego, aniżeli zimowego słońca. Taka sprzyjająca aura pozwoliła mi wypróbować w akcji jeden z moich najnowszych nabytków. Słowo „akcja” jest tym bardziej uzasadnione, że chodzi tu o na wskroś | Czytaj dalej »

Pitti Uomo 85′.

We Florencji właśnie rozpoczęła się 85. już edycja największych targów mody męskiej – Pitti Uomo. Podczas wydarzenia, które odbywa się dwa razy do roku, wystawcy z całego świata mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby znaczącym branżowym graczom, którzy są w stanie zapewnić producentom dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Myli się jednak ten, kto myśli, że | Czytaj dalej »

Historia garnituru od 1900 do 2014 r*

1900 – Koniec ery wiktoriańskiej, początek ery swobody Prawdopodobnie w tym monecie natrafiamy po raz pierwszy na gentlemana. Ogólnie rzecz biorąc, styl początku dwudziestego wieku nie różnił się zbytnio od poprzedniej dekady. Preferowano krótko przystrzyżone włosy, których krótkość rekompensowano sobie pokaźnymi, podkręcanymi za pomocą specjalnego wosku wąsami. Surdut – rodzaj przedłużonej, sięgającej kolan marynarki, która | Czytaj dalej »

Wojskowe parkowanie.

Gdyby zdarzyła się konieczność wyboru najmodniejszego okrycia wierzchniego obecnego sezonu, to bez wątpienia zostałaby nim parka. Kilkakrotnie złapałem się już na tym, że staję się coraz mniej odporny na panujące trendy, efektem czego kwestia zdobycia własnego egzemplarza tej kurtki siedziała mi z tyłu głowy i dość często dawała o sobie znać podczas standardowego obchodu moich ulubionych sklepów. | Czytaj dalej »