Jak Cię widzą, tak Cię piszą.

Przysłowia, choć kojarzone z mądrością o raczej prostym, ludycznym charakterze, mają jedną bardzo ważną cechę – potrafią w lapidarny sposób uchwycić istotę rzeczy. Tytułowa maksyma, biorąc pod uwagę męską stylistykę polskich ulic, wydaje się być nieco zatartą w naszej świadomości. Analizie dlaczego tak się stało poświęcony będzie niniejszy felieton. Tak, felieton. Zachciało mi się publicystyki | Czytaj dalej »

All Black Everything.

W ostatnim czasie coraz mocniej przekonuję sie do czerni, która, jako kolor awangardowy albo zarezerwowany jedynie dla wieczorowych okazji, nie cieszy się entuzjazmem wśród osób obeznanych w temacie mody męskiej. Oprócz uzasadnienia stricte zasadniczego często podnosi się, że kolor ten niedobrze prezentuje się w dziennym świetle i uwydatnia każdy mankament sylwetki noszącego. Rygorystyczne przestrzeganie modowych | Czytaj dalej »

Pochwała dandyzmu.

Nadszedł czas na prezentację drugiego sposobu na mój szary, wzbudzający skrajne emocje, garnitur. Odkładamy na bok niski kontrast i kierujemy się ku feerii wzorów, mocy metalowych akcesoriów oraz mniej popularnym kolorom dodatków. Mówiąc konkretniej zaś, zwracamy się ku pierwotnej idei dandyzmu 🙂 Niedawno zorientowałem się, że przez ten ostatni rok prowadzenia bloga malo było okazji, | Czytaj dalej »

Lepszy model.

Historia moich blogowych przygód z kurtka denimową obfituje w wiele nagłych zwrotów akcji i okraszona jest sporą dawką emocji. Początkowo bowiem, przy okazji jej pierwszej publikacji, spora cześć czytelników wyraziła się o niej bardzo pochlebnie, mimo że nie jest to model leżący blisko klasycznego wzorca. Z czasem jednak pozytywne odczucia zaczęły ustępować pola nawet nie | Czytaj dalej »

Uliczny wojownik.

Jesienne chłody jak co roku przyszły zbyt wcześnie, zmuszając nas do odkopania z czeluści szaf swetrów, szalików i wierzchnich okryć. O ile niższa, październikowa temperatura może być przyjemnie trzeźwiąca, o tyle warto zabezpieczyc się przed jej potencjalnymi skutkami w postaci wszelkiego rodzaju przeziębień. W przypadku obecnej aury najlepiej sprawdzą się ubrania o przejściowym charakterze, które, | Czytaj dalej »