Casual w kratę.

Krata w dużej skali jest jednym z najbardziej casualowych rozwiązań, jakie kiedykolwiek wymyślono. Po latach izolacji, w której pozwalano jej zdobić jedynie flanelowe koszule, współcześnie wykracza ona poza granice swojej nieformalnej macierzy, sadowiąc się na nawet na formalnych koszulach z kołnierzykiem typu cut-away. Bez względu na konwncję jednak w mojej opinii jest to wzór nie | Czytaj dalej »

Lata trzydzieste, lata czterdzieste.

Mimo że trendy w modzie męskiej rotują o wiele wolniej aniżeli w jej damskiej odmianie, to jednak zmiany te staną się bardziej widoczne, jeśli zdecydujemy się na obranie dłuższej perspektywy czasowej. Po panującej w latach 90 – tych XX-go wieku modzie na bardzo luźno leżące ubrania, wraz z rozpoczęciem nowego wieku zauważyć można było odwrót od tej tendencji | Czytaj dalej »

Nowy rozdział.

Wtorkowy występ Pani MaiSablewskiej jako doradcy wizerunkowego w studiu DDTVN wywołał ożywioną dyskusję nad wzrostem popularności tego typu zawodu i migracji doń osób, które dotychczas nie były kojarzone z branżą modową. Sytuacja wydaje się być podobną do tej w branży projektanckiej, gdzie coraz większa ilość gwiazd tytułuje się projektantami po podjęciu współpracy z markami odzieżowymi. | Czytaj dalej »

Stylistyczne drugie szlify.

Podczas ubiegłorocznego, świdnickiego Fashion Day’a pierwszy raz w życiu mogłem na własnej skórze przekonać się na czym polega praca stylisty. Dzięki uprzejmości Asi, właścicielki agencji modeli SPOT Management dwa tygodnie temu miałem okazję ponownie spróbować swych sił na tym polu. Mimo trudności związanych z niesprzyjającą aurą (a dokładnie lejącymi się z nieba strugami deszczu), udało nam się zrealizować dwie sesje testowe, | Czytaj dalej »

Bohemian Rhapsody.

W kwestii koszul zazwyczaj hołduję zasadzie, że najlepsze są takie, które dadzą solidną bazę pod cały zestaw i w subtelny sposób pozwolą wyeksponować jego wyraziste elementy takie jak krawat i poszetka. Patrząc na sporą kolekcję koszul białych i błękitnych zapragnąłem modelu zgoła odmiennego. Takiego, którego wzorzysty krzyk, nieco na zasadzie synestezji, będzie odczuwalny z dużego | Czytaj dalej »