Szary zestaw koordynowany – sposób drugi.

Drugie wcielenie szarego zestawu koordynowanego powędrowało w formalne rejony męskiej elegancji. Pewną inspiracją dla tego zestawienia była niedawna premiera nowej wersji „Wielkiego Gatsby’ego”, w której, tak jak w poprzedniej z 1974 r., pojawiło się dużo charakterystycznych dla tamtej epoki, trzyczęściowych garniturów.

Nie ulega wątpliwości, że ubranie garnituru trzycześciowego jednoznacznie kojarzy się z władzą (z tego powodu większość dress code’ów zabrania noszenia takich garniturów pracownikom niższego szczebla). Wymiana kamizelki w takim garniturze pozwala stworzyć ciekawy kontrast między nią samą, a tworzącymi opinającą je klamrę marynarka i spodniami. Czy jednak taka zdekompletowana kamizelka może zgrać się z zestawem koordynowanym? W mojej opinii jak najbardziej, ważne jednak by zadbać dla niej o odpowiednio stonowane otoczenie 🙂

Jeśli idzie o uniwersalne bazy w modzie męskiej, nie sposób nie pomyśleć w pierwszej kolejności o białej koszuli. Wybór tej barwy może wydać się zachowawczy, czasami jednak warto nie dać ponieść się chęci kombinowania. Biała koszula doskonale skoordynuje sie z jakimkolwiek odcieniem skóry, da także idealne tło dla innych, występujacych w stylizacji kolorów. Wybór bez pudła, niezależnie od sytuacji 🙂


Złote akcesoria są jednym z najbardziej niedocenianych elementów w modzie męskiej. Wielu panów omija je szerokim łukiem, uważając ich połysk za zbyt kobiecy, a przez to niegodny prawdziwego mężczyzny. Jednakże, gdy wybrać odpowiedni odcień, kolor złoty może okazać sie dyskretnym sprzymierzeńcem w walce o podkreślenie atutów męskiej aparycji. Logika w tym względzie jest bardzo prosta – biżuteria powinna koresponodować z ogólnym kolorytem nosiciela. Jeśli jesteśmy właścicielami brązowych włosów i cery w odcieniu tego koloru, złoto idealnie sie z nimi zgra. Jeśli zaś jesteśmy platynowymi blondynami albo nasze skronie zdobia juz pierwsze siwe włosy, powinniśmy wtedy zainwestować w srebro. Tyle zasady. W praktyce, jak zwykle, wszystko zależy od wyczucia 🙂

Pierwszy zestaw można zobaczyć pod tym linkiem: Szary zestaw koordynowany – sposób pierwszy.

PS: Jak pisałem na fanpage’u, w ostatni wtorek miałem okazję być gościem „Pytania na śniadanie”, w którym, razem z Outdersenem i Vanitasem, rozprawialiśmy o męskim blogowaniu oraz trendach na obecny sezon. Jeśli jesteście ciekawi jak wypadło nagranie, możecie je obejrzeć TUTAJ.

Foto: Agata Piątkowska

Marynarka – Marks & Spencer (secondhand)
Koszula – TMLewin (secondhand)
Kamizelka – Next 
(secondhand)
Krawat – Dressmann 
(secondhand)
Poszetka – 
bez metki (secondhand)
Spinki – Soraya
Zegarek – prezent
Spodnie – Buttler & Webb 
(secondhand)
Buty – Marks & Spencer 
(secondhand)

38 myśli nt. „Szary zestaw koordynowany – sposób drugi.”

 1. Świetna marynarka, taka druga skóra. Ogolnie Marks and Spencer ma rewelacyjne garnitury, pamiętam jak często mogłam stać i godzinami wpatrywać się w taką jedną marynarkę Collezione w M&S 🙂 Miała coś w sobie.. ten materiał, krój, guziki, przeszycia.. oh i ah.

  Jeśli chodzi o biżuterię wszelaką, to faktycznie wszystko zależy od samopoczucia. Ja tam blondynką nie jestem ale ubóstwiam srebro. W złocie czuję się źle, bardzo źle. Nawet obrączki nie chciałam złotej..

  1. Niestety do Polski rzadko kiedy trafia ich dobrej jakości asortyment, efektem czego marka ta nie ma wśród osób znających się na rzeczy dobrej opinii 🙂

   Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Bardzo podoba mi się ten elegancki zestaw, kolor marynarki jest przepiękny. Nie znałam zasady dotyczącej wyboru złota lub srebra w zależności od koloru włosów! Pozdrawiam :-))))

 3. To taki podrobiony stresemann (w oryginale marynarka ma być czarna lub ciemnoszara + oczywiście szare spodnie i szara lub czarna kamizelka).

  1. Nie wiem, nie wiem… Ten zestaw jest bardziej „nadkoordynowany” niż koordynowany. Jest bardzo elegancki (znakomity wręcz) i pod pewnymi względami może aspirować do bardziej eleganckiego niż niektóre kompozycje garniturowe. Zestawy koordynowane wypadają przy nim blado. Formalność obniża odrobinę ten kolor marynarki (taki trochę umbra na zdjęciach).

   Swoją drogą czekamy na szarą kamizeleczkę do tego zestawu (pod spodnie), albo czarną marynarkę (pod kamizelkę) i na kompozycję strollerową właśnie!

 4. Polubiłem Twojego bloga jeszcze bardziej, po ostatniej wizycie w TVP.
  Swietnie wypadłeś, ale strasznie szybko mówisz…

  1. Mam z tym problem, niestety. Szybkość mojej mowy dodatkowo podsycała świadomosć ograniczenia czasowego, a strasznie chciałem, by ten występ niósł ze sobą nieco treści 🙂

   Dziękuję serdecznie i pozdrawiam 🙂

 5. przeglądając Twojego bloga stwierdzam, że elegancki z Ciebie Gość 😉

  dziękuję bardzo za dobre słowa pozostawione u mnie, niesamowicie mi miło!
  cieszę się że, ktoś docenia to co robię, a Ty idealnie w to określiłeś 🙂

  miłego wieczoru!

 6. Raz mi się zdarzyło interweniować i potem jakieś drobne coś, a tak to to była działka chłopaków z patrolu 😉

  Świetne zestawienie, wszystko z SH, jak to możliwe?:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.