Nowe nabytki, vol. 2.

Ostatnia pogoda, przez którą spora część mojej gminy, w tym mój rodzinny dom, zostały podtopione, nie pozwoliła na wyjście na cotygodniowe zdjęcia. Z tego powodu, by nie zwalniać tempa, postanowiłem po raz drugi w historii bloga podzielić z wami nowozakupionymi rzeczami. Na post stylizacyjny przyjdzie jeszcze nieco poczekać, zaręczam jednak, że będzie warto 🙂 Mam | Czytaj dalej »

Niskowysoki.

Smart casual to konwencja, w której czuję się najpewniej. Będąc swego rodzajem antynomią, łączeniem pozornie niepołączalnego, daje najwięcej możliwości eksperymentowania z ubiorem. Bez nieustannej woli igrania z konwencjami, nie można mówić o pracy nad własnym stylem 🙂 Sztandarową cecha smart casualu, który notabene jest najpopularniejszą obecnie konwencją w męskiej modzie, jest wykorzystywanie nieformalnych materiałów do | Czytaj dalej »

Siedmiu (nie mniej) wspaniałych, czyli o butach po raz drugi.

Wpis o siedmiu podstawowych modelach obuwia, które powinny się znaleźć w szafie każdego mężczyzny, cieszył się sporym zainteresowaniem czytelników. Jako że tematyka butów w modzie męskiej jest dość obszerna i ciekawa, postanowiłem stworzyć zestawienie kolejnych siedmiu modeli, za którymi warto się rozejrzeć, gdy dysponujemy już wspomnianą w poprzednim wpisie bazą. Zapraszam do zapoznania się z | Czytaj dalej »

Szary zestaw koordynowany – sposób drugi.

Drugie wcielenie szarego zestawu koordynowanego powędrowało w formalne rejony męskiej elegancji. Pewną inspiracją dla tego zestawienia była niedawna premiera nowej wersji „Wielkiego Gatsby’ego”, w której, tak jak w poprzedniej z 1974 r., pojawiło się dużo charakterystycznych dla tamtej epoki, trzyczęściowych garniturów. Nie ulega wątpliwości, że ubranie garnituru trzycześciowego jednoznacznie kojarzy się z władzą (z tego | Czytaj dalej »