DSC_0035

Podsumowanie roku.

Koniec roku skłania do podsumowań, a mijający rok obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, które miały niemały wpływ na to w jakim miejscu obecnie się znajduję. Powiedzieć, że był to rok przełomowy, to jakby nie powiedzieć ani słowa. Dlatego wszystkich chętnych serdecznie zapraszam do podróży przez mijający rok, w której planie znajdują się zarówno wydarzenia związane z blogiem, jak | Czytaj dalej »

m65

Nowe nabytki vol. 3

Mamy połowę grudnia, oprócz aromatów stricte świątecznych jak cynamon, goździki, piernik czy świerkowe igły, w powietrzu z wolna da się wyczuć woń, która żadnego z budżetowych szperaczy nie pozostawia obojętnym – zapach wyprzedaży. Polskie filie wielkich odzieżowych korporacji jak i rodzime marki coraz częściej, wzorem ich zachodnieuropejskich odpowiedników, decydują się na wyprzedanie jesienno-zimowego asortymentu już | Czytaj dalej »

DSC_1492

Bonjour!

Ten kto ma szczęście bądź nieszczęście być moim współbratem w posturze wie, jak strasznie trudno jest znaleźć dobrze dopasowaną, niewymagająca krawieckiej interwencji marynarkę. Moja bonżurka była takim egzemplarzem, długo jednak nie potrafiłem dla niej znaleźć zastosowania poza nieformalnym zestawem smokingowym. W końcu jednak znalazłem. I chyba z całkiem niezłym skutkiem 🙂 Marynarka ta jest stosunkowo | Czytaj dalej »

Kola-C5-BC-bal-przebiera-C5-84c-C3-B3w

Bal przebierańców*

Od pewnego czasu w mediach stale pojawia się frazes, że w kwestii ubioru powinniśmy zawsze być w zgodzie ze sobą, ubranie powinno nas wyrażać, wreszcie powinniśmy się ubierać, a nie przebierać. W tę internetową mądrość zdają się wierzyć nie tylko prości zjadacze mody, ale także uznane w świecie fashion autorytety, których jedno słowo potrafi wywrzeć | Czytaj dalej »

DSC_00351

Inspektor po pracy.

Przyznaję, moja garderoba wierzchnich okryć na sezon zimowy nie jest zbyt rozbudowana. Ale tam gdzie kończą się konwencjonalne mozliwości, tworzy się podatny grunt dla bardziej niestandardowych podejść i szeroko pojętej „kombinatoryki” 🙂 Jako że na dzień dzisiejszy nie dysponuję płaszczem, który dobrze by łączył się z brązami, postanowiłem skrócic mojemu beżowemu trenczowi okres zimowego wypoczynku | Czytaj dalej »

Fot.-Daria-Rusiecka-013

Denim do trzeciej.

Zimno, zimno coraz zimniej, a powinno być nam ciepło. Gdy nie dysponuje się grubym okryciem wierzchnim jedynym sposobem na podjęcie rękawicy rzuconej przez niesprzyjającą aurę są warstwy. Dużo warstw 🙂 Pierwotnie w tym zestawie planowałem użyć błekitnej koszuli w towarzystwie miodowego knita. Patrząc jednak na ostatnie wpisy stwierdziłem, że warto by dać odpocząć mojej szyi | Czytaj dalej »

DSC_0083

Kloszard wyborowy.

Każdy oddech wznieca w powietrzu obłok pary, ręce świerkną bez kojącej asysty rękawiczek, a nos i uszy czerwienią się (głównie) nie ze złości. Cytując za klasykiem, mam dla wszystkich czytelników radę: Brace yourself, winter is coming 🙂 Gdy temperatura spada poniżej zera, bardzo często pojawia się problem jak się ubrać, by czuć się komfortowo zarówno w drodze | Czytaj dalej »

14

Bukszpan – ideas box – rozwiązanie konkursu.

Wpis jest elementem współpracy z marką Bukszpan – ideas box Minęło już nieco czasu od ogłoszenia organizowanego wraz z marką Bukszpan – ideas box konkursu, pora zatem na ogłoszenie jego wyników. Zadaniem było kreatywne przedstawienie w formie opisu przeznaczenia dla osobistego Bukszpana. Przyznam szczerze, że miałem pewne obawy związane z formułą, gdyż bałem się, że nie | Czytaj dalej »

DSC_0004

Łosoś po włosku.

Beau Brummel mawiał, że gdy ludzie oglądają się za twoim eleganckim strojem, to coś jest z nim nie tak, gdyz elegancja powinna być dyskretna. W dobie rozluźnienia norm dotyczących ubioru, wpisanej w ogólną tendencję sprzyjającą każualizacji obrona tezy postawionej przez duchowego ojca dandyzmu wydaje się zadaniem co najmniej karkołomnym, jesli nie niemożliwym. Bo jak można | Czytaj dalej »