Bojówki + marynarka.

Jestem sceptycznie nastawiony do wszelkich nietypowych trendów, które praktycznie co sezon pojawiają się przy okazji pokazów wielkich domów mody, a które skrzętnie podłapują i popularyzują modowe portale (za przykład posłużyć tu może GQ, który jeszcze dwa lata temu odradzał mężczyznom krawaty typu super-skinny, by w tym sezonie przy każdej niemal okazji promować je wraz z | Czytaj dalej »

Kolekcjonowanie „zwisów męskich ozdobnych”*

Jest w człowieku coś takiego, co nakazuje mu gromadzić różne rzeczy w dużych ilościach, nazywając to kolekcjonowaniem. W czasach wczesnej podstawówki moją uwagę zajmowały dwa opasłe klasery, wypełnione po brzegi różnorodnymi znaczkami pocztowymi, później ich miejsce zajęły wszelkiego rodzaju dodawane do chipsów tazo (na czele z kultowymi pokemonami) oraz naklejki z gum do żucia. Niektóre | Czytaj dalej »

Biała koszula sposobem na upał.

Pogoda płata ostatnio figle – po dzisiejszym ranku, który upłynął pod znakiem trzaskających okien i sączącej się leniwie z nieba mżawki, południe postanowiło uderzyć kolejną falą gorąca. Lubię lato, jednakże nie jestem entuzjastą wysokich temperatur, gdyż jak nic innego ograniczają one możliwości ubioru. Często słyszy się od pochodzących z gorących regionów obcokrajowców, że przenikliwy chłód, | Czytaj dalej »

Secondhand – styl życia.

Jestem cierpliwym dusigroszem. Może to z powodu tych cech charakteru zostałem wyznawcą filozofii secondhand. Już od pierwszych wypadów na świadome (co nie jest równoznaczne z tym, że były udane) zakupy, nigdy nie zdarzyło mi się, aby jakakolwiek rzecz wpadła mi w oko do tego stopnia, iż byłbym w stanie zapłacić za nią każdą cenę. Rzadko | Czytaj dalej »

Od czegoś trzeba zacząć…

W 2009 r, zakładając swego bloga, Mr. Vintage napisał, iż polska blogosfera modowa znajdowała się pod niepodzielnymi rządami kobiet, co stanowiło dlań pretekst do założenia własnego bloga o tematyce mody męskiej. Dziś w 2012 roku grono „szafiarzy” znacznie się rozrosło, nowe blogi powstają niemalże każdego dnia. Czy to dobrze? Nie mogę odpowiedzieć inaczej niż twierdząco, gdyż | Czytaj dalej »